• Protichrípkové opatrenie

• ROZHODNUTIE

riaditeľa školy o protichrípkových opatreniach

Na základe Metodického usmernenia MŠ SR č. 15/2005 – R z 31.10.2005, ktorým sa vydáva „Plán opatrení pre základné a stredné školy a školské zariadenia pre prípad pandémie chrípky v SR  čl. 5“  vydávam tieto protichrípkové opatrenia :

1.      Ak počet neprítomných žiakov z dôvodu ochorenia na chrípku prekročí 15% z celkového počtu žiakov na škole v jednotlivých organizačných zložkách  (materská škola, základná škola, gymnázium) nariaďujem :

a) uskutočniť konzultáciu s príslušným regionálnym úradom verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou.

Z :  ZRŠ jednotlivých org. zložiek

b)  zákaz organizovania školských výletov, exkurzií, plaveckého výcviku a ostatných hromadných školských podujatí

Z : všetci ped.zam.

c) odporúčam skrátiť vyučovacie hodiny na 40 minút.

Z : ZRŠ jednotlivých org.zložiek

2.      Ak počet neprítomných žiakov z dôvodu ochorenia na chrípku prekročí 20 %  z celkového počtu žiakov na škole v jednotlivých organizačných zložkách  (materská škola, základná škola, gymnázium) riaditeľ školy, alebo poverený zástupca oznámi túto skutočnosť Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou.

Ďalej :

a)     zrušia sa všetky záujmové krúžky a mimoškolské aktivity až do odvolania

b)     po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva             vo Vranove nad Topľou a na základe jeho odporúčania preruší              sa  výchovnovzdelávací proces  na sedem kalendárnych dní.

3.      V rámci výchovnovzdelávacieho procesu na triednickych hodinách triedni učitelia poučia žiakov o predchádzaní šírenia akútnych respiračných ochoreniach a chrípky, častom umývaní rúk a správnom postupe pri kýchaní a kašlaní. Triedny učiteľ zabezpečí , aby každý žiak mal v škole resp. v školskom zariadení osobný hygienický balíček, ktorý obsahuje vlastné mydlo, uterák a papierové vreckovky.

4.      Vykonávanie častého a účinného vetrania tried po každej vyučovacej hodine.

5.      Umývanie podláh školských chodieb najmenej  dvakrát denne. Podlahy tried a odborných učební sa umývajú denne po skončení vyučovania. Raz do týždňa vykonať dezinfekciu všetkých podláh v školskom zariadení

6.      Priebežnú kontrolu používania osobných hygienických balíčkov zabezpečia triedni učitelia a zástupcovia riaditeľa školy vykonajú nad tým dohľad.

7.      V prvý deň týždňa v pondelok , v zmysle listu Krajského školského úradu v Prešove zo dňa 11.11.2009 platí povinnosť nahlasovať stav o prerušení vyučovania z dôvodu chrípkových ochorení.

Vranov nad Topľou

12. decembra 2009

PaedDr.Marián Babej

Kontakt na Regionálny úrad verejného zdravotníctva Vranov nad Topľou :

Telefon          :           4881951

mobil             :           0905 256 996