- Vnútorný poriadok školy
- Hodnotenie a klasifikácia žiakov
- Školská zmluva
- Učebné plány
- Profil katolíckeho učiteľa
- Príhovor na začiatku školského roka 2007/2008
- Vyhláška MŠ SR o ukončovaní štúdia na SŠ
- Organizácia šk. roka
- Desať zásad výchovy
- 2% dane
- Ľudové misie 2008
- Práva a povinnosti žiaka a jeho zákonného zástupcu
- Príhovor riaditeľa školy
- Metodický pokyn na hodnotenie žiakov
- Príhovor riaditeľa školy šk. rok 2009/2010
- Modlitby za školy
- Školský vzdelávací program
- Protichrípkové opatrenie
- Klasifikácia predmetov
- Analýza prijatia na VŠ
- Archív noviniek
- Plán exkurzií
Desať zásad výchovy
1. MAŤ ROZVÁŽNY NÁZOR NA ŽIAKA, založený na rešpektovaní jeho osoby. Podporovať jeho integrálny a harmonický vývoj. Uznávať a priaznivo ovplyvňovať jeho zvláštnosti. Napomáhať rozvoju rýchlej a postupnej adaptácie jeho schopností. Byť optimistom, ktorý dokáže pozorovať a chápať, ale súčasne vie byť diskrétnym.
2. PODPOROVAŤ AKTIVITU ŽIAKA. Podnecovať a formovať jeho chovanie a návyky. Všímať si najmä jeho vnútornú aktivitu ducha. Pestovať v žiakoch rozvážnosť, kritickosť a neunáhlenosť. Bojovať proti nervozitea bezduchej samoúčelnej činnosti. Pestovať záľubu v dobre vykonanej práci.
3. BYŤ SPRIEVODCOM A NIE UČITEĽOM. Titul "Učiteľ" nech znamená vychovávateľ: educare = vychovávať, vyviesť von, stimulovať, povzbudzovať, dávať zmysel. Pedagóg vždy sprevádza, vždy je prítomný, nie je v pozadí ani v popredí, jeho miesto je po boku.
4. VYCHÁDZAŤ Z HLBOKÝCH ZÁUJMOV ŽIAKOV. Múdry pedagóg pri výchove vychádza zo zaujímavého a dostatočne motivujúceho programu. Zbližuje pedagogiku záľub s pedagogikou povinnosti. Neodstraňuje námahu, ale podporuje žiaka v hľadaní osobnej motivácie.
5. SPÁJAŤ ŠKOLU SO ŽIVOTOM. Poznáva svet, v ktorom žije žiak a vytvára s ním úzke puto. Nepredkladá žiakovi hotovú vec, ale motivuje žiaka, aby ju objavil sám. Nahrádza knihu pozorovaním a experimentom.
6. PRETVÁRAŤ TRIEDU NA SKUTOČNÚ KOMUNITU. Vytvára rodinnú atmosféru a zdravú samostatnosť. Podporuje prácu a skupinovú súťaživosť.
7. KAŽDÚ MANUÁLNU PRÁCU SPÁJAŤ S DUŠEVNOU ČINNOSŤOU. Akceptuje citovú stránku a zmysel pre krásu.
8. ROZVÍJAŤ TVORIVÉ SCHOPNOSTI. Podporuje iniciatívu, vynaliezavosť a predstavivosť. Priznáva a rešpektuje, že žiak má právo vyjadriť svoje "ja" a odovzdať svoje vedomosti iným.
9. KAŽDÉMU PRISPOSOBIŤ FORMU UĚNIA. Podporuje individuálnu aktivitu a slobodu. Rešpektuje rytmus, vlastnosti a situáciu každého jednotlivca. Podporuje sebahodnotenie, ktoré pôsobí ako nástroj, systém a ideál.
10. VIESŤ K DISCIPLÍNE. Nevnucuje, ale podporuje vnútornú aktivitu a náročnú sebadisciplínu. Podporuje samostatné vedenie skupiny.